خرید بک لینک خرید هاست ارزان
بهترین نسخه تلگرام پیشرفته کدام است؟

بهترین نسخه تلگرام پیشرفته کدام است؟

5 / 0
[ 0 رای ]

بهترین نسخه تلگرام پیشرفته کدام است؟

تلگرام ، با ارائه ی API امکانی را برای توسعه دهندگان فراهم کرده که می‌توانند بدنه ی تلگرام را تغییر داده و امکاناتی برای تلگرام ابداع کنند. اما توسعه دهندگان فقط می‌توانند به بدنه تلگرام دسترسی داشته باشند و هیچ گونه دسترسی به پیام ها و گفتگو ها ندارند.

تا کنون ، نسخه های غیر رسمی و پیشرفته ای از تلگرام منتشر شده است که در ادامه ، پر طرفدار ترین این نسخه هارا بررسی میکنیم.

  • موبوگرام
  • تلگرام طلایی
  • الگرامی
  • تلگراف
  • چیتاگرام
  • شیزگرام

 

موبوگرام ( Mobogram )

موبوگرام ، اولین نسخه از تلگرام غیر رسمی بود که به دلیل اولین بودن و تعطیل شدن ،  نام آن همچنان بر سر زبان ها است. اپلیکیشن موبوگرام امکانات بسیاری مانند حالت روح و پیام گروهی را ابداع کرد این دو  ، باعث بالا رفتن آمار نصب موبوگرام شده بود.

با فیلتر شدن تلگرام ، به دلیل اینکه هویت تمام برنامه نویسان و مدیران موبوگرام مشخص بود ، اجازه ی دور زدن فیلترینگ را نداشتند و هرگز اقدام به ضد فیلتر کردن موبوگرام نکردند.

هر نسخه ای که با نام موبوگرام منتشر می‌شود ، همان امکانات موبوگرام را دارد ، اما خود موبوگرام نبوده و با نام های مختلفی فعالیت می‌کنند. بسیاری بر این باورند که گروه موبوگرام،  با تحت نظر بودن ، با نام های مختلفی مانند شیزگرام ضد فیلتر ، فعالیت خود را ادامه داده است.

 

تلگرام طلایی ( Goldgram )

از اینکه موبوگرام فیلتر شد ، پیام رسانی که نصب بسیاری دریافت کرد و خیلی زود محبوب شد ، برنامه تلگرام طلایی یا با نام دیگر طلاگرام بود و دلیل این محبوبیت سریع ، بی نیاز بودن به فیلترشکن است . تلگرام طلایی ، اولین برنامه ای بود که از سیستم ضد فیلتر داخلی استفاده کرده بود و تمام امکانات مشابه به موبوگرام را داشت و همین باعث نصب زیاد این برنامه شد.

بسیاری شایعه کردند که تلگرام طلایی اقدام به شنود و مشاهده پیام های تلگرام می‌کند ، اما این هرگز حقیقت نداشت ، زیرا تلگرام و گوگل پلی در تمام ۲۴ ساعت روز ، اقدام به بررسی اپلیکیشن ها می‌کنند و اگر تخلفی صورت گرفته باشد ، خیلی سریع تلگرام و تلگرام طلایی از گوگل پلی مسدود شده و API آن نیز توسط تلگرام مسدود میشد. تلگرام طلایی همچنان فعال است و تا کنون بیش از ۱۰ میلیون نصب موفق داشته است.

الگرامی / الگرام (Elgrami)

پس از شایعه ی جاسوسی تلگرام طلایی ، برنامه الگرامی منتشر شد و امکانات مشابه به تلگرام طلایی را داشت و به دلیل اینکه سیستم ضد فیلتر داخلی را داشت ، کاربران بسیاری تلگرام طلایی را ترک کردند و به برنامه الگرامی پیوستند.

اما الگرام برای پر طرفدار شدن، ابزار های مختلفی را اضافه کرد ، مانند سیستم تغییر صدای مرد به زد و برعکس و یا سیستم دانلود منیجر داخلی .

 

تلگراف ( Telegraph )

تلگرام یا گراف مسنجر ، نسخه دیگری از تلگرام بود که همزمان با الگرامی فعالیت خود را شروع کرد . دلیل محبوبیت ناگهانی این نسخه ، استفاده از توکن ربات تلگرام برای ورود به تلگرام بود ! یعنی دیگر نیازی به شماره موبایل برای ورود به تلگرام نبود و با دریافت توکن ربات های تلگرام ، می‌توانستید وارد تلگرام شوید.

اما پس از گذشت چندین ماه ، این امکان به دلیل هشدار های تلگرام از روی تلگراف برداشته شد ، اما با این وجود ، نام تلگراف بسیار بر سر زبان ها افتاده بود و به دلیل ضد فیلتر بودن این برنامه ، تا کنون از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 

چیتاگرام ( Cheetahgram )

تلگراف یا الگرام ضد فیلتر بودند ، اما فقط با زبان های فارسی فعالیت می‌کردند ، در این میان برنامه چیتاگرام منتشر شد که همزمان چندین زبان مختلف را پشتیبانی می‌کرد که همین مسئله باعث محبوبیتش شد . از امکانات جالب چیتاگرام ، تغییر فونت پیام ها بود که با اشکال مختلف فونت ها ، می‌توانستید به دوستان خود پیام بفرستید.

 

شیزگرام ( Shizgram )

این نسخه از تلگرام پیشرفته ، در سال ۱۴۰۱ منتشر شد  ، بسیار دور تر از موبوگرام و تلگرام طلایی و غیره . یکی از دلایل محبوبیت این برنامه ، جستجوگر پروکسی بود ! برای الگرام و تلگراف و غیره نیاز بود که خودتان پروکسی بیابید و یا اینکه از پروکسی های داخلی برنامه استفاده میکردید و با کلی رفرش ،  شاید یکی از پروکسی ها جواب میداد . اما در این میان شیزگرام وارد بازار شد و به دلیل جستجوگر داخلی پروکسی  ، و نمایش تمام پروکسی ها  ، بسیار محبوب شد.

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.
نظرات بسته شده است.