خرید بک لینک خرید هاست ارزان
نیاز مردم ایران

نیاز مردم ایران

5 / 0
[ 0 رای ]

مشاغل ایران در پنج سال آینده چه نیازی خواهند داشت؟

فکر می‌کنید در پنج سال آینده چه چیزی برای مشاغل در ایران مورد نیاز خواهد بود؟اگر به بازارهای سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار در ایران و سایر نقاط جهان نگاه کنید، فضای کسب‌وکار و کسب‌وکارهای فهرست‌شده در بورس دائماً در حال تغییر هستند. متوجه خواهد شد که وجود دارد این فناوری، نیازهای انسانی و اقدام سرمایه است. در بازاری که بیشترین تاثیر را در جهت گیری این تغییرات دارد. حال سوالی که این مقاله سعی دارد به آن پاسخ دهد این است که در پنج سال آینده کدام مشاغل با نیازهای شغلی ایران مرتبط خواهند بود. بنابراین، اگر می خواهید نیازهای شغلی ایرانیان در پنج سال آینده را بدانید، این مقاله کدهای بورسی می تواند شما را به بهترین راه راهنمایی کند.

نیاز مردم ایران در پنج سال آینده

ایران و تمام دنیا به افرادی با استعدادها و مهارت های فراوان در حرفه خود نیاز دارند. در واقع، اگر شغلی را انتخاب نکنید که با استعدادها و علایق شما مرتبط باشد، پس از مدتی ممکن است دلسرد و نادیده گرفته شوید و نتوانید توانایی‌های قبلی خود را برآورده کنید. نکته مهم دیگر این است که شانس ترفیع در شغلی که با توانایی های خاصی به دنیا نیامده اید هرگز زیاد نیست و پس از 30 سال کار در آنجا، نباید شک کنید که ترفیع مناسبی نخواهید گرفت.چند نفر از شما استعداد انتخاب رشته یا شغل خود را پیدا نکرده اید و آینده شغلی را برای خود نامناسب جلوه می دهد یا حداقل چند سال از عمر خود را در این راه هدر داده اید؟

مثلاً فردی شغل پردرآمدی مانند دکتری یا خلبانی دارد و فقط به این دلیل که همیشه کار می کند سراغ یکی از این دو شغل می رود. بعد از مدتی نه تنها توانایی او در انجام کار بسیار پایین است، بلکه از آن لذت می برد. یا همچنان از کارش ناراضی خواهد بود یا آن را تغییر خواهد داد که تمام سال های زحمات او را تباه می کند. 16 شغل آینده ساز ایران را معرفی کرد.

مهم این است که هر کدام از این مشاغلی که قرار است با هم بررسی کنیم نیاز به استعداد و تخصص دارد و قطعا بدون آنها نمی توان از این حرفه ها پول درآورد و موفق شد، یعنی غیرممکن است.با استعداد و مهارت در هر شغلی بدون شک یکی از بهترین و پردرآمدترین مشاغل برای شما خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید بگویید کدام شغل ها بهترین چشم انداز شغلی را دارند، چه در ایران و چه در هر کشور دیگری در جهان، این استعداد را دارید که بتوانید تخصص لازم را توسعه دهید، باید بگویم کار کنید.

در واقع، استعدادیابی آنقدر مهم است که به راحتی می تواند کل زندگی یک فرد را پوشش دهد. قبل از اینکه نگاهی جمعی به ۱۶ نیاز مهم اشتغال ایران در پنج سال آینده داشته باشیم، ابتدا عواملی را بررسی می کنیم که در چند سال آینده نیازهای اشتغال کشور را تحت تاثیر قرار می دهد تا بتوانیم موضوع و تحولات جهانی را بهتر درک کنیم. .

عوامل موثر بر نیازهای شغلی یک کشور

1) انفجار جمعیت: این موضوع در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه بسیار مهم است. با توجه به نرخ بالای بیکاری، نیروی کار غیر ماهر یا نیمه ماهر ارزان در این کشورها، رشد بالای جمعیت و ناتوانی دولت ها در تجهیز مراکز فنی، حرفه ای، علمی و دانشگاهی در کوتاه مدت، بخشی از نیروی کار هدر خواهد رفت و انسان سرمایه ای که مهم ترین سرمایه جهان محسوب می شود، هدر خواهد رفت.از سوی دیگر، در کشورهایی که با انفجار جمعیت مواجه هستند، مهاجرت نخبگان یا مهاجرت ژن ها شدیدتر می شود. توسعه کارخانجات صنعتی پیشرفته در چنین کشورهایی منجر به بیکاری بسیاری از کارگران در کوتاه مدت و میان مدت خواهد شد. همچنین اعزام نیروی کار به کشورهای دیگر برترین برنامه اشتغال در این گونه کشورها خواهد بود. اگر انفجار جمعیت را به یک جنگل انبوه از درختان و بوته ها تشبیه کنیم، درختان معمولاً از نور، خورشید، گرما، آب و انرژی بیشتری برای رشد بهره مند می شوند.

بنابراین در شرایط بحرانی جمعیت، صلاحیت ها و توانایی ها الزاما ملاک اشتغال نیست، بلکه میزان دسترسی به امکانات، پیشرفت در مکان و منطقه و سایر شرایط مانند پارتی بازی ها نیز مطرح است. بین سال های 1900 و 1960، جمعیت جهان دو برابر شد و تا سال 2000 از 3 میلیارد به بیش از 6 میلیارد نفر رسید. هزاران سال طول کشید تا اولین میلیارد انسان ظهور کنند. میلیارد بعدی یک قرن طول کشید و میلیارد سوم 30 سال بعد ایجاد شد. این رشد جمعیت در ده سال آینده تاثیر زیادی در زندگی ما خواهد داشت، رشد جمعیت نه تنها نتیجه تولد فرزندان است بلکه نتیجه مراقبت های پزشکی پیشرفته و طول عمر است که نتیجه غلبه بر بسیاری از بیماری هاست. به هر حال محدود بودن منابع و کنترل جمعیت باید مورد توجه جدی قرار گیرد. عدم رعایت آن عواقب غیرقابل پیش بینی و آسیب های جبران ناپذیری به ساختار اشتغال کشور خواهد داشت.2) تغییر ارزش های خانوادگی و جنسیتی: در دنیای صنعتی امروز، شرایط خانواده دائما در حال تغییر است. خانواده ها کوچکتر و کوچکتر می شوند. برخی از خانواده ها سال ها بدون فرزند بوده اند یا در نهایت صاحب فرزند می شوند. از یک طرف می گفتند مردها سرپرست خانوار هستند، وزن مکمل شوهرشان است و زن انسان کاملی محسوب نمی شود، اما حالا که تفکر تغییر کرده و زن ها برابر هستند. حق با مردان ممتاز است و شریک و همکار مرد محسوب می شود. افزایش تعداد زنان از دیگر تغییراتی است که به ویژه در نقش زنان شاغل در خارج از خانه رخ داده است.

حدود 40 درصد از زنان آمریکایی امروز شاغل هستند. اکثر زنان شاغل معتقدند که مردان باید بیشتر در خانه کار کنند. ما درخواست های زیادی برای کمک در مورد مراقبت از کودک، تمیز کردن، خرید و شستن ظروف دریافت کرده ایم. زمانی که زن سر کار است، تصور جدیدی از خود دارد، این تصور که شایسته و مستقل است، به همین دلیل ورود زنان به عرصه اجتماعی و علاقه به اشتغال و میزان طلاق است. در بهبود تقاضای شغلی افراد، تغییر شغل، غیبت و رضایت شغلی و گرایش جوانان به ازدواج موثر خواهد بود. همسران با درآمد دوگانه نیز بخشی از این امر محسوب می شوند.3) انفجار علم، فناوری و اطلاعات: نابودی مشاغل سنتی با انفجار فناوری در جهان و ایران امری شناخته شده است. سیمور ولفبین، کارشناس وزارت کار، به 10 نوآوری خارق العاده اشاره می کند که به نظر او همیشه بیشترین تأثیر را بر محیط کسب و کار و نوع آن خواهند داشت و این 10 عامل عبارتند از: درست است.

کامپیوتر
صنعت مخابرات
تغییر در تولید برق
توسعه انتقال
محصولات/کالاهای جدید
اتوماسیون و کنترل
کنترل عددی ماشین ابزار
پیشرفت در تولید فلز
افزایش پیچیدگی و ادغام ماشین ابزار
مکانیزاسیون جابجایی و مدیریت مواد و کالا

جالب توجه است که به گفته محققان، علم انسانی حداقل دو بار در هر پنج سال به روز می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

دیدگاه کاربران 0
  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.
نظرات بسته شده است.